• شرایط عمومی:
  نداشتن منع قانوني ادامه تحصيل.
  نداشتن منع قانوني حضور در جمهوري اسلامي ايران.
 • اطلاعات لازم برای ثبت نام داوطلبان ایرانی  و فارس زبان مقیم خارج کشور:

  الف) مقطع تحصیلی: تحصیلات دانشگاهی به دوره های مختلف تقسیم می شود که در پایان هر دوره به فارغ التحصیلان مدرک تحصیلی آن دوره اعطا می گردد. به هر یک از این دوره ها مقطع تحصیلی گفته می شود. مقاطع تحصیلی عبارتند از: کارشناسی (لیسانس)، کارشناس ارشد (فوق لیسانس)، دکتری حرفه ای یا عمومی و دکتری تخصصی.

  ب) گروه: رشته های تحصیلی دانشگاهی با توجه به تجانس آنها به گروه های مختلف تقسیم می شوند که عبارتند از: فنی مهندسی، علوم پایه، دامپزشکی، پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و هنر.

  ج) رشته انتخابی: در دوره های مجازی و حضوری کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هر داوطلب با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرک پایه خود می تواند یک رشته تحصیلی را انتخاب نموده و در فرم درخواست ثبت نام اینترنتی درج نماید که رشته انتخابی داوطلب تلقی می گردد.

  د) حوزه امتحانات: هر داوطلب می تواند یکی از کشورهای ایتالیا (میلان)، آلمان(دوسلدورف)، روسیه(مسکو) امارات متحده عربی (دبی)، لبنان(بیروت)، افغانستان (کابل)، انگلستان (آکسفورد)، عمان (مسقط)، مجارستان (بوداپست) و کانادا (تورنتو) و یا تهران را به عنوان محل برگزاری آزمون خود انتخاب نماید.

  ه) پس از تکمیل ثبت نام و تایید کمیته پذیرش دانشجویان مستقر در اداره کل بین الملل دانشگاه، سند پذیرش توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه صادر و به واحد مربوطه معرفی خواهند شد. پذیرفته شدگان، دانشجوی واحد دانشگاه آزاد اسلامی محسوب شده و مدرک فارغ التحصیلی مشابه سایر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی صادر خواهد شد.

  و) کلیه امور ثبت­نام­ها،تشکیل پرونده، برگزاری آزمون های پایان هر نیمسال تحصیلی و در صورت نیاز تشکیل کلاس­های رفع اشکال در دفاتر برون مرزی و یا واحدهای برون مرزی با هماهنگی واحد الکترونیکی صورت خواهد گرفت.

  ز) فارسی زبانان و ایرانیان مقیم خارج از کشور برای پذیرش نیازی به آزمون ورودی ندارند و براساس سوابق تحصیلی ثبت نام خواهند شد.


 • تذکرات مهم:
  پس از پايان ثبت نام و اصلاحات مورد نظر و اخذ شماره استعلام، تغيير رشته و واحدهاي دانشگاهي امکان پذير نخواهد بود
 • جهت استفاده از سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد میبایست حداقل از مرورگر Internet Explorer نسخه 8.0 یا بالاتر و یا مرورگر FireFox یا GoogleChrome استفاده نمایید.
 • در طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.
 • در صورتی که در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخورد نمودید، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را آغاز نمایید.
 • پس از پرکردن فرمهای ثبت نام، سیستم پیش از ثبت نهایی، پیش نمایش اطلاعات را جهت بررسی صحت آن، به شما نمایش خواهد داد.
 • در پایان مراحل ثبت نام و در صفحه ثبت نهایی، سیستم به شما «رسید ثبت نام» خواهد داد. این صفحه را چاپ کرده تا در صورت بروز مشکل همراه خود داشته باشید.

ورود به سیستم
آدرس ایمیل:
رمز عبور:
متن تصویر:
فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی